אם נמאס לכם שאף אחד לא מתנדב להיות ועד הבית, שהוא מתנהל לפי גחמות של אדם אחד או במקרה הפחות טוב לא מתפקד בכלל- מה שאתם צריכים הוא חברת אחזקה לבניין.

חברת אחזקה לבניין תתפקד כמו ועד הבית; היא תרכז את התשלומים על האזורים הציבוריים, תדאג לתחזוקה השוטפת, לגינון, ניקיון וכל מה שצריך.

בחירת חברת אחזקה לבניין

ישנן חברות אחזקה רבות בשוק והשירותים שהן מציעות יכולים להישמע מפתים, אולם חשוב מאוד לשים לב למספר דברים לפני שבוחרים חברה, כדי לוודא שחברת האחזקה באמת תעשה את העבודה שלה כמו שצריך.

התאמה לבניין

חברות רבות מציעות שירות אחזקה לבניינים גדולים מאוד או קטנים מאוד, ויש להם דרישות שונות כך שאם תבחרו בחברה בלי לבדוק לעומק לא בטוח שהיא תוכל לענות על כל הצרכים שלכם. כך למשל, ניהול בניין ישן לא דומה לניהול בניין חדש ותחזוקה של בניין בן 3 קומות לא דומה לתחזוקה של בניין עם 10 קומות וחניה תת קרקעית.

הקפידו לבחור חברה שיודעת להתמודד עם מה שקיים בבניין ושהתכנית שהיא מציעה לכם רלוונטית לבניין, בלי לגבות מכם כסף מיותר על שירותים שלא תזדקקו להם.

בחרו חברה שפועלת באזור שלכם

כדאי לכם לבחור חברה שפועלת באזור המגורים שלכם ולא בחברה מרוחקת, גם אם היא נראית זולה יותר. חברה שנמצאת באזור בכל מקרה כנראה תגיע לביקור בבניין שלכם באופן תדיר יותר מאשר חברה שצריכה לשלוח אנשים במיוחד. יתרה מזאת, אתם יכולים לבקר בבניינים שהחברה מנהלת באזור ולהתרשם ממצב התחזוקה שלהם.

הביטוח שהחברה מספקת

חשוב שתוודאו שהחברה מספקת לעובדיה ולכם את כל הביטוחים הנדרשים כדי להימנע מתביעות ולהבטיח שלא ייגרם נזק לבניין ולתכולות שלו על ידי החברה, אפילו בשוגג. הביטוחים החשובים יהיו  ביטוח צד ג', ביטוח חבות מעבידים וביטוח אחריות מקצועית. אתם יכולים לדרוש אותם מהחברה או לבדוק בנפרד את העלויות שלהם ולהכניס אותם לעלות הכוללת של ההיעזרות בחברת אחזקה.

תדירות הביקורים של החברה

בדקו כל כמה זמן חברת האחזקה מגיעה לתחזק את המתקנים שאינם דורשים טיפול שבועי, כמו הגנרטורים ומערכות לכיבוי אש. כמובן, בדקו גם כל כמה זמן מגיעים אנשי תחזוקה רגילים ומה כלול בשירות שהם נותנים.

יש חברות שמספקות גם שירותי גינון או מציעות להיעזר בגננים או שיפוצניקים שלהן, ויש כאלו שיתמקדו רק בפן התחזוקה השוטפת.