אבטחת אירועי ספורט

אירועים המוניים דורשים סדרי אבטחה קפדניים, הן מבחינה ביטחונית והן מבחינת השמירה על הסדר, כאשר המטרה היא לדאוג לשלומם של כלל המשתתפים ולכך שהאירוע יתמקד בנעשה על המגרש בלבד. מהי אבטחת אירועי ספורט ובמה היא נבדלת משאר המקרים בהם נדרשת אבטחה?

אירועי ספורט בישראל

בין אם אנחנו מבצעים פעילות גופנית בעצמנו ובין אם קצת פחות מתחברים לנושא, רבים מאיתנו אוהבים לצפות ולעקוב אחר פעילויות הספורט השונות, כאשר האהדה לשחקן מסוים או לקבוצה אהובה, מביאה אותנו להסתובב בין המגרשים ברחבי הארץ ולאסוף חוויות של ניצחונות מרגשים לצד הפסדים מאכזבים.

האהבה הזו לספורט, משותפת לעשרות אלפי אנשים, בין אם מדובר בהשתתפות פעילה במרוצים שונים ובין אם מדובר במילוי יציעים במגרשי הכדורגל והכדורסל, כשהמכנה המשותף לכל הפעילויות הללו הוא כמות המשתתפים הרבה, המצריכה שירותי אבטחה של חברת אבטחה מקצועית ומיומנת, הן בשמירה מפני אירועים ביטחוניים, הנפוצים במקרים של התקהלויות והן בשמירה על הסדר והארגון באופן שיבטיח את הנאתם ושלומם של המוני המשתתפים.

מהי אבטחת אירועי ספורט?

האווירה הספורטיבית ועצם העובדה כי כולם באים להשתתף וליהנות מאירוע ספורטיבי, הנמשך לא יותר מכמה שעות ספורות, אמורים לכאורה לייתר את הצורך באבטחת האירוע, אך בפועל, בכל התקהלות של כמות אנשים רבה קיימות סכנות שונות, מאי סדר הגורם לבלגן שלם ואף למחיצתם של אנשים ועד לאירועים ביטחוניים, המאפיינים אירועים בעלי ריכוז קהל גבוה במיוחד.

כשאנחנו מדברים על אבטחת אירועי ספורט, אנחנו מדברים על אבטחתם של שני סוגי אירועים עיקריים אירועים המבוצעים בשטח הפתוח, כגון מירוצים הפתוחים להרשמה והשתתפות של קהל מגוון ואירועי ספורט מקצועניים, המתרחשים באולמות ובאצטדיונים, דוגמת משחקי כדורגל ומשחקי כדורסל, כאשר בהתאם לחוק הספורט החדש, כל תחום האבטחה והניהול עצמו של אירוע הספורט עובר מהמשטרה לידיהם של חברות האבטחה השונות, כך שעליהם לדאוג לכוח אדם מקצועי ומיומן – סדרני ספורט ומאבטחים מנוסים, המוסמכים להרחיק מתפרעים ואף לעכבם עד להגעת המשטרה.

המאפיינים הייחודיים של אירועי הספורט

כינוס קהל רב, השמירה על הסדר ואיומים ביטחוניים הם לא אירועים שמאפיינים רק אירועי ספורט, ולכן, חשוב להבין במה מתייחדים אירועי הספורט, הזוכים לאבטחה מסוג מיוחד ושונה?

אירועי הספורט השונים נבדלים זה מזה בכמות המשתתפים הפוקדת אותם ובסוג האירועים, כאשר למאפיין האחרון חשיבות מיוחדת בהיערכות סדרי האבטחה וכמות המאבטחים, חשיבות הגוברת ככל שמדובר במשחקים מכריעים או במשחקים בעלי מתיחות גבוהה בין מחנות האוהדים, כמו במשחקי הדרבי לדוגמה.

כמו כן, הזכרנו כי האירועים הללו נמשכים לרוב מספר שעות ספורות, וכפועל יוצא מכך, מדובר בלחץ מאסיבי של כמות אנשים המבקשים להיכנס ולצאת מהמתחם עם תחילתו/סיומו של האירוע.

כל המאפיינים הללו מחייבים את חברת האבטחה להשתמש במגוון פתרונות אבטחה יעילים ואפקטיביים, אשר יבטיחו לקהל הנאה צרופה מלווה בביטחון מקסימלי ושקט נפשי למארגני האירוע.

לקבלת שירותי אבטחת אירועי ספורט מלאו את הטופס:

    שדות חובה מסומנים ב-*

    אבטחה, יש לפתור את השאלה: 

    security-2

    safe-2

    cleaning-2