אבטחת אתרי בנייה

תנופת הבנייה בישראל מביאה אותנו לראות מכל עבר בניינים חדשים, מרכזים מסחריים ובכלל אתרי בנייה רבים, הפעילים לאורך שעות רבות מהיום. ובעוד שנראה כי אין צורך בשמירה ואבטחה מיוחדת על אתר שרק נמצא בבנייה, ישנם מקרים רבים בהם נדרשת שמירה ונוכחות של חברת שמירה במקום

כאן בונים

עולם הנדל"ן בישראל נמצא בתנופה ומגמת עלייה מתמדת, עד שמושגים שונים מעולם הנדל"ן, כמו מדד תשומת הבנייה, טופס 4 וכדומה, הפכו למוכרים לכולנו, כאשר מלבד השיח הערני בנושא, ניתן לראות גם מכל עבר אתרי בנייה רבים, אשר הפכו למחזה נפוץ בכל שכונה ועיר, עם הקמתם של בניינים חדשים ומרכזי מסחר ענקיים.

אתרי הבנייה הללו פעילים לאורך מרבית שעות היום ולאורך תקופות זמן ממושכות ובמבט ראשון נראה כי המושג אבטחה נוגע רק לבטיחותם של העובדים ולא לשמירה והגנה על האתר עצמו, שרק נמצא בבנייה. אך למעשה, חלק מהדרישות והאישורים הנדרשים להקמת אתר בנייה הם אבטחת המקום, אשר כפי שנראה נדרשת גם באתרים אלו שנמצאים רק בשלבי הבנייה שלהם.

 

חשיבות אבטחת אתרי בנייה

אתרי הבנייה אמנם שוקקים חיים ופעילות במהלך שעות היום, אך בשעות הלילה, כשהמקום הופך להיות שומם ונטוש, הוא מהווה מוקד משיכה לאנשים המחפשים מקום מחסה ומלבד הפלישה לאתר, הכניסה לאתר הנמצא בבנייה יכול להוות עבורם סכנה בטיחותית של ממש.

מלבד עניין פלישתם של גורמים בלתי מורשים, שירותי אבטחה נצרכים גם לתופעה נוספת הנפוצה באתרי בנייה והיא השחתה וגניבת ציוד ומכשירים. בסופו של יום, נשארים באתר הרבה ציוד וכלי עבודה, חלקם אף בעלי ערך כספי גבוה במיוחד וכשהאתר אינו מאובטח כראוי, הרי שכל מה שנשאר לפורצים והגנבים זה רק להיכנס וליהנות מן ההפקר.

בנוסף, מעצם היותו אתר בבנייה, האתר נחשב למסוכן, במיוחד כשהוא נמצא בסביבה עירונית בה קיימת תנועה רבה של אנשים. לפיכך, חשוב לדאוג להרחקתם של אנשים ובדאגה להפרדה פיזית בין האתר בו מתבצעות העבודות לבין המרחב העירוני.

 

פתרונות אבטחה לאתרי בנייה

ראינו אם כן, כי גם אתרי בנייה הנראים ריקים וחסרי משמעות בכל הנוגע לצורך בשמירה ואבטחה, דורשים מעטפת הגנתית הן כנגד נזקי רכוש והן כנגד נזקי גוף העלולים להתרחש. ולפיכך, יש לדאוג לבניית מערך אבטחה מותאם אישית לכל אתר בנייה, עם חברת אבטחה מקצועית ומנוסה בתחום, אשר מלבד כוח האדם הדרוש למשימת השמירה והאבטחה עצמה, נדרשת גם להכשיר את המאבטחים לבצע את עבודתם בסביבה מאתגרת ודי מסוכנת של אתרי הבנייה השונים.

החשיבות בבחירת חברת אבטחה מקצועית ומנוסה בתחום גוברת לאור פרקי הזמן הממושכים של הפרויקטים, המצריכים פתרונות אבטחה מקיפים לאורך כל ימות השבוע, הכוללים גידור האתר, שימוש במצלמות אבטחה, הצבת שומרים והכרת נהלי הכניסה והמורשים להיכנס ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים אחרים, המאפשרים יחדיו יצירת מעטפת הגנה יעילה ואפקטיבית.

לקבלת שירותי אבטחת אתרי בנייה מלאו את הטופס:

    שדות חובה מסומנים ב-*

    אבטחה, יש לפתור את השאלה: 

    security-2

    safe-2

    cleaning-2