אבטחת מתקנים

עולם האבטחה הוא עולם רחב ומגוון, הנדרש למצוא פתרונות אבטחה מתקדמים למגוון נושאים ואירועים. אחד מהענפים העיקריים בעולם האבטחה הוא ענף אבטחת מתקנים, המתייחס למתקנים ביטחוניים או ציבוריים, בעלי חשיבות אסטרטגית רבה, המצריכה אבטחה מקיפה ושמירה הדוקה במשך 24 שעות ביממה

אילו מתקנים זקוקים לאבטחה?

עולם השמירה והאבטחה הוא עולם רחב ומגוון, במדינות העולם בכלל ובישראל בפרט, הנאלצת להתמודד עם מגוון אירועים ואיומים ביטחוניים, גם בעתות שגרה ועל אחת כמה וכמה בעתות חירום. לכל מדינה קיימים נכסים אסטרטגיים שונים, חלקם ציבוריים וחשופים לעין כל וחלקם מוסווים ומוכרים לאנשים ספורים.

בין הנכסים האסטרטגיים הבולטים הזקוקים לאבטחה ושמירה מקיפה, נכללים מתקני דלק, נמלים, שדות תעופה, מתקנים צבאיים, שינוע חומרים מסוכנים, תחנות כוח, מתקנים כימיים, תחנות רכבת ועוד. פגיעה במתקנים אלו יכולה לפגוע במוכנות הביטחונית של המדינה ואף לגרום לאסונות בממדים עצומים.

 בניית תכנית אבטחה מיטבית

אבטחת מתקנים רגישים מצריכה את שירותיה של חברת אבטחה מקצועית ומנוסה בתחום, המעסיקה מאבטחים המגיעים מיחידות קרביות בצה"ל (לרוב גם עם ניסיון פיקודי), בעלי כושר גופני גבוה ואשר עברו הכשרה מתאימה הנוגעת לאבטחת המתקנים הרגישים הספציפיים עליהם הם עתידים לשמור.

שירותי אבטחה מתקדמים למתקנים רגישים מתחילה למעשה בביצוע סקר אבטחה מקיף, במהלכו לומדים מומחי האבטחה של חברת האבטחה את המתקן המיועד, התנהלות האנשים שבו, הסביבה בה הוא נמצא ומהם הסיכונים האפשריים היכולים לקרות במתקן כזה. לאחר ביצוע הסקר והסקת המסקנות הדרושות, מומחי האבטחה פועלים למציאת פתרונות אבטחה מתקדמים ומיטביים, כמו גם תכנון מערך האבטחה המדויק והמתאים ביותר למתקן.

הפעילות השוטפת של אבטחת מתקנים

פעילות אבטחת מתקנים דורשת שמירה על ערנות גבוהה ויכולת זיהוי של כל גורם חשוד, העלול לפגוע בפעילותו הסדירה של המתקן, כמו גם בביטחונם ושלומם של המבקרים והעובדים עצמם במתקן.

מלבד הנוכחות ופעילות הסיור של אנשי השמירה והאבטחה במקום, חברת שמירה מקצועית ומנוסה, משתמשת גם באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, כמו מצלמות אבטחה הממוקמות בנקודות אסטרטגיות, מערכות אזעקה ועוד, המחוברות למוקד אבטחה המאויש לאורך כל ימות השבוע ומוכן לתת מענה לכל קריאה ועניין של המאבטחים בשטח.

כיצד בוחרים חברת אבטחת מתקנים?

לאור הרגישות הרבה של המתקנים הנדרשים לאבטחה ושמירה קפדנית, ניתן להבין כי לא כל חברת אבטחה יכולה לספק את שירותי האבטחה המיוחדים הנדרשים במקרים אלו ולכן, כדאי לדעת אילו נתונים עלינו לבחון בבואנו לבחור חברת אבטחת מתקנים.

בין הפרמטרים העיקריים שחשוב לוודא ולבחון כי הם קיימים אצל חברת האבטחה המיועדת הם הניסיון ואילו פתרונות אבטחה הם מציעים. כידוע, לניסיון אין תחליף ובשילוב עם שימוש באמצעי אבטחה טכנולוגיים מתקדמים, תוכלו לוודא כי אכן מדובר בחברת אבטחה מקצועית ובעלת הכלים המתאימים.

בנוסף, היות ומדובר במתקנים רגישים, חלקם בעלי רגישות ביטחונית, חשוב לוודא כי מדובר בחברה אמינה, היכולה לספק כוח אדם עם הסיווג הביטחוני המתאים למתקנים אלו.

לקבלת שירותי אבטחת מתקנים מלאו את הטופס:

    שדות חובה מסומנים ב-*

    אבטחה, יש לפתור את השאלה: 

    security-2

    safe-2

    cleaning-2